Rozdzielnice

Rozdzielnice

Infrastruktura sieci elektrycznej

Rozdzielnice to urządzenia, będące elementami sieci elektrycznej, zawierające podzespoły służące do obsługi instalacji, m.in. do łączenia, przerywania i kombinacji przewodów w połączeniu z elementami sterowniczymi, ochronnymi, pomiarowymi czy regulacyjnymi np. ze sterownikami PLC.

Rozdzielnie, czyli stacje rozdzielcze, to część stacji elektroenergetycznej, w której następuje rozdział energii bez zmiany napięcia. To również przestrzeń lub pomieszczenie, gdzie zainstalowane są urządzenia rozdzielcze. Rozdzielnia jest istotnym elementem infrastruktury przedsiębiorstw zajmujących się produkcją, badaniami czy dystrybucją. Rozdzielnice muszą być niezawodne, wydajne i wielofunkcyjne.

Rozdzielnica umożliwia podział energii i zabezpieczenie urządzeń przed przeciążeniami, a także chroni budynki i sprzęt przed zwarciami. Rozdzielnica elektryczna ma zastosowanie nie tylko w przemyśle, ale również w budynkach mieszkalnych i biurowych. Każda rozdzielnica zbudowana jest z szyn montażowych, na których umieszczane są moduły z elementami rozwijającymi infrastrukturę sieci. Rozdzielnica musi spełniać odpowiednie normy PN gwarantujące bezpieczeństwo.

Rozdzielnia – jako pomieszczenie lub obszar, gdzie znajdują się stacje rozdzielcze – musi spełniać rygorystyczne wymagania. W Persep produkujemy rozdzielnice i rozdzielnie przystosowane do specyfiki konkretnych branż, charakteryzujące się odpowiednią wydajnością i bezpieczeństwem.

Rozdzielnia – projektowanie, montaż, wytwarzanie

Zajmujemy się projektowaniem i produkcją szaf rozdzielczych i elementów instalacji stosowanych w przemyśle, energetyce i automatyce procesowej, a także w laboratoriach. Rozdzielnica to tylko jeden z elementów naszej oferty.  Proponujemy także tablice rozdzielcze, tablice IT i projektowanie całych systemów sterowania. Rozdzielnia firmy Persep to zaawansowany technologicznie system zaprojektowany przez zespół inżynierów tak, by rozdzielnica zapewniała gwarancję bezpieczeństwa i skuteczności.

Persep dostarcza rozwiązania, projekty i gotowe produkty, dzięki którym rozdzielnia i cała aparatura rozdzielcza zwiększa bezpieczeństwo sieci. Jeżeli potrzebują Państwo dodatkowych informacji lub poznać możliwości daje rozdzielnica firmy Persep zachęcamy do kontaktu z naszym działem obsługi klienta.