Konfekcjonowanie

Konfekcjonowanie towaru

Konfekcjonowanie to czynność dzielenia i przygotowywania produktów do sprzedaży lub wysyłki. W zależności od tego, z jakim odbiorcą, produktem oraz metodą dystrybucji mamy do czynienia, cały proces wygląda nieco inaczej, a konfekcjonowanie może przebiegać w odmienny sposób.

W Persep oferujemy rozwiązania ułatwiające konfekcjonowanie towaru, a więc przygotowanie go do dystrybucji, bez względu na rodzaj opakowania, wielkość, czy ilość produktów. Proponowane przez nas rozwiązania biorą pod uwagę czynniki wpływające na sposób konfekcjonowania. Inaczej wygląda konfekcjonowanie odzieży, a inaczej elektroniki, produktów gospodarczych czy produktów z branży farmaceutycznej.

Konfekcjonowanie może polegać na foliowaniu towaru, pudełkowaniu, zabezpieczeniu delikatnych elementów i produktów na czas transportu. To również zgrzewanie oraz metkowanie i etykietowanie, a także bardziej spersonalizowane metody, takie jak tworzenie zestawów promocyjnych, dekoracje na opakowaniach, czy łączenie produktów z gratisami. Wszystkie te czynności często wykonywane są ręcznie, co znacznie spowalnia proces dystrybucji. Dzięki rozwiązaniom proponowanym przez Persep, konfekcjonowanie jest dużo szybsze i wydajniejsze niż to wykonywane ręcznie.

Wielu odbiorców – wiele przepakowań

Zanim produkt trafi do ostatecznego konsumenta, bywa wielokrotnie przepakowywany. Na przykład z hurtowni trafia na paletach do centrów dystrybucji, stamtąd jest przewożony do sklepów, dzielony na pojedyncze sztuki i sprzedawany detalicznie. Dlatego Konfekcjonowanie towaru musi uwzględniać sposób, w jaki produkty będą transportowane, aby ułatwiać ich przepakowywanie.

Usprawnione pakowanie maszynowe

Rozwiązania dostarczane przez Persep w zakresie projektowania procesowego i pozostałych usług, sprawiają, że konfekcjonowanie jest wydajniejsze. Zamiast ręcznego pakowania, warto zainwestować w maszyny i linie produkcyjne automatyzujące poszczególne etapy lub przekazać je do zewnętrznych podmiotów. Dzięki usprawnieniom, jakie proponujemy, konfekcjonowanie towaru będzie przebiegało jeszcze sprawniej i bezprobemowo.

Ponieważ konfekcjonowanie to usługa obejmująca wiele rozwiązań, polecamy kontakt z naszym działem obsługi klienta. Przedstawimy spersonalizowaną ofertę, w jaki sposób można usprawnić konfekcjonowanie towaru.